• Zaproś drewno do kuchni

  Obecność choćby niewielkiego elementu wykonanego z drewna wprowadza do wnętrza mnóstwo ciepła. Warto to wykorzystać, zwłaszcza podczas aranżowania kuchni. To nie tylko eleganckie fronty czy klasyczne już podłogi. Drewno wykorzystuje się obecnie do tworzenia całego mnóstwa innych, równie ciekawych elementów wyposażenia. Zaproś do kuchni to naturalne tworzywo (lub jego znakomitą imitację), a już nigdy nie zagości w niej nuda.

  luce_optiwhite_porto_wl_m

  Trendy z aranżacji kuchni zmieniają się niemal co sezon, mimo to drewno pozostaje tym elementem, które zawsze chętnie pojawia się w domowych wnętrzach – czy to w postaci desek podłogowych czy drobnych akcesoriów. Surowiec ten jest jednak na tyle wdzięczne w utrzymaniu, że warto wykorzystać go na znacznie więcej sposobów. Ciepłe, przyjemne dla oka fronty, blaty czy ściany robocze sprawią, że wnętrze zyska na przytulności. Jakie pomysły aranżacyjne z wykorzystaniem tego naturalnego surowca proponują dziś projektanci?

  Wyspa z drewna

  O zaletach wyspy kuchennej pisaliśmy już wielokrotnie i niezmiennie zachęcamy do tego, aby uzupełniała domowe wnętrze oraz zwiększała jego funkcjonalność. Decydując się na obecność blatu roboczego tego typu warto postawić właśnie na drewno – rodzime bądź egzotyczne. Specjalny, ochronny lakier zabezpieczy powłokę przed uszkodzeniem, dzięki czemu bez obaw można korzystać z niego podczas przygotowywania posiłków. Właściwa troska o czystość powierzchni przyniesie korzyść w postaci pięknie prezentującego się blatu.

  Naturalnie piękne fronty

  Klasyczne rozwiązania dla wielu okazują się najlepsze – i taki właśnie efekt gwarantują drewniane fronty. Ich siła tkwi w estetycznym wykończeniu. Surowiec umożliwia stworzenie ciekawych elementów dekoracyjnych, a ponadto jest łatwy w pielęgnacji. Tylko na który rodzaj frontów warto się zdecydować? Pozostawić je w naturalnym ciepłym odcieniu, a może pomalować na biało? Możliwości istnieje mnóstwo, ważne jednak, aby kolor pasował do pozostałych elementów wystroju.

  Ściana w drewnie

  Szukasz ciekawego pomysłu na aranżację kuchni? Sięgnij po naturalne wykończenie przy blacie roboczym w postaci płyty wiórowej. Niegdyś nie do pomyślenia było, aby montować drewno w pobliżu zlewu lub kuchenki. Dziś jest to coraz chętniej wybierany element wyposażenia, nie tylko ze względu na swój wyjątkowy wygląd. Utrzymanie płyty wiórowej w nienagannym stanie należy do naprawdę łatwych – wystarczy kilkukrotnie polakierować powłokę, aby uchronić ją przed nadmierną wilgocią oraz działaniem pary wodnej. A efekt jest naprawdę imponujący!