• Rodzaje blatów kuchennych cz. 3

    O blatach kuchennych zostało już wiele powiedziane na naszym blogu, jednak wciąż coś można dodać. Choć stal jest materiałem, który zdecydowanie rzadziej pełni rolę blatu, warto poświęcić mu trochę uwagi, podobnie jak blatom szklanym. Stanowią one ciekawą i oryginalną alternatywę dla popularnych materiałów opisanych w części 1 i część 2.

    frost_bianco_g

    Blaty szklane

    Szkło to materiał, który jest stosunkowo od niedawna wykorzystywany w kuchni. Obecnie możliwości jest naprawdę wiele i kolor czy rodzaj powierzchni (mat, połysk), to jedynie kwestia indywidualnych upodobań. Ponadto blat z cyfrowym nadrukiem krajobrazu, własnego zdjęcia czy też ulubionego motywu, nie stanowi dziś problemu. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków, stosuje się szkło hartowane, którego powierzchnia jest bardzo wytrzymała i nie tłucze się. Alternatywę stanowi szkło klejone. Dwie tafle łączy się ze sobą podwójną warstwą specjalnej folii dzięki czemu nawet, jeśli blat się stłucze, nie ma szans, by się o niego skaleczyć. Do wyboru mamy szkło różnej grubości i długości, a każdy blat wykonywany jest na zamówienie.

    Blaty stalowe

    Gdy Twoje meble kuchenne cechuje minimalizm, nowoczesność bądź też styl industrialny, warto zainwestować w blat ze stali nierdzewnej. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, wodę, działanie temperatury, promieni UV czy też powstawanie ciężkich do usunięcia zabrudzeń, jak choćby plam po czerwonym winie. Prezentują się bardzo elegancko i nie wymagają szczególnej pielęgnacji, natomiast trzeba je wycierać do sucha. W przeciwnym razie na powierzchni mogą pojawić się ślady po wodzie. W sprzedaży dostępne są przede wszystkim blaty z płyty pilśniowej i wiórowej, pokryte warstwą blachy o grubości 1-3 mm. Od pewnego czasu można również spotkać blaty z litymi krawędziami. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować grubość blatu.

    Pozdrawiamy, Acerys.pl