• Porządek w kuchni – triki aranżacyjne

  Wkładasz mnóstwo wysiłku, aby zachować kuchnię w nienagannej czystości, a mimo to masz wrażenie, że wnętrze wciąż wymaga posprzątania? Nie Ty jeden masz ten problem. Kuchnia jest miejscem przechowywania mnóstwa przedmiotów: od sztućców i naczyń po zapasy żywności. Ich ilość potrafi zawrócić w głowie. Na szczęście jest na to rada!

  Technik_Schubkasten_Gewuerz_Orga_Set_Buche

  Istnieją sprawdzone sposoby na to, aby nie dającą się okiełznać przestrzeń zamienić w uporządkowane wnętrze, w którym wszystko znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. Czas przeorganizować kuchnię, wprowadzając do niej nieco zamieszania, które przyniesie efekt w postaci upragnionego porządku.

  Haczyki i półki – Twoi sprzymierzeńcy

  Miejsce na przybory kuchenne, takie jak ściereczki, papierowe ręczniki, chochle czy szpatułki warto wygospodarować tuż przy blacie roboczym, na przylegającej do niego ścianie. Możesz wykorzystać również gładkie powierzchnie, takie jak fronty szafek czy drzwi lodówki. Wystarczy, że sięgniesz po samoprzylepne haczyki, na których zawisną wspomniane przedmioty. Dysponujesz większą ilością miejsca? Sięgnij po łatwe w montażu wąskie półki, na których ułożysz pudełka z herbatą lub kawą, słoiki z przyprawami, a nawet garnki i patelnie. Zyskasz dzięki temu więcej miejsca do gotowania i przyrządzania posiłków.

  Doceń potencjał organizerów

  Każdy, nawet najdrobniejszy element, powinien mieć w kuchni swoje stałe miejsce. Dzięki temu nie tylko zawsze wiesz, gdzie co leży, a gotowanie sprawia Ci większą przyjemność. W utrzymaniu porządku pomogą różnego typu organizery. Mowa między innymi o specjalnych wkładkach do szuflad przeznaczonych do układania sztućców oraz talerzy. To także wszelkiego typu wypełnienia do szafek. Ciekawym rozwiązaniem okażą się wyciągi typu cargo – wysuwane wąskie szafki są idealne do przechowywania przetworów, środków czystości czy butelek z wodą. Znajdziesz dla nich miejsce w przestrzeni między meblami.

  Zaproś słoiki, koszyki i pudełka

  Lubisz porządek? Ta propozycja z pewnością Cię zainteresuje. Aby wprowadzić więcej ładu, a zarazem mieć wszystko pod ręką, warto zdecydować się na specjalne pojemniki do przechowywania. Mogą to być zarówno szalenie modne wiklinowe kosze, w których ułożysz ręczniki lub czyste ścierki, jak i plastikowe pudelka dla kuchennych akcesoriów czy przypraw. Ciekawie będą prezentować się również słoiki wypełnione sypkimi produktami spożywczymi. Koniec z szeleszczącymi opakowaniami i rozsypaną mąką – dzięki słoikom w szafce znów zapanuje ład.