• Nowoczesna zabudowa kuchenna w klasycznym stylu

    Kuchnię można zaaranżować na mnóstwo sposobów… A gdyby tak podejść do niej klasycznie? Nowoczesne aranżacje pełne są odniesień do przeszłości, z której warto czerpać pełnymi garściami. I nie chodzi tu wyłącznie o modne retro dodatki, ale także sposób projektowania wnętrza. Warto postawić na kuchnię, która będzie nie tylko jasna i przytulna, ale przede wszystkim domowa. Wiele zależeć będzie więc od designu mebli, zastosowanych tworzyw oraz sielskich dekoracji, które sprawią, że przestrzeń stanie się przyjaznym miejscem, idealnym do spędzania czasu w rodzinnym gronie.

    gershwin_1

    Klimatyczne wnętrze

    Na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni w klasycznym wydaniu? Styl ten bazuje przede wszystkim na jasnych barwach. Dominują takie kolory, jak biel, beż, écru, nieco rzadziej odcienie brązu czy delikatnych szarości. Celem koncepcji jest uzyskanie jasnego ciepłego wnętrza, w których znajdzie się również miejsce dla dekorów z drewna, wikliny bądź szkła. Całość powinna być lekka, świeża i przytulna, co ma zachęcać do spędzania czasu na wspólnym przyrządzaniu posiłków. Tradycyjna kuchnia prezentuje się dzięki temu bardzo klasycznie, ale zarazem nowocześnie.

    Doskonała harmonia

    Klasyczna kuchnia niejedno ma oblicze. Wnętrze można zaaranżować z domieszką stylu angielskiego, skandynawskiego bądź prowansalskiego – w nich właśnie króluje świeża, ponadczasowa biel. Podstawowym elementem będą meble drewniane bądź panelowe (wykonane z płyty MDF) zaciągnięte jasną farbą. Wytworny charakter nadadzą wnętrzu eleganckie witryny – staną się nie tylko dodatkową ozdobą pomieszczenia, ale także zaakcentują obecność naczyń, kryształów, akcesoriów kuchennych lub bibelotów. Można zdecydować się na witrynę z drzwiami wykończonymi szybą bądź zdecydować się na tradycyjną osłonę w postaci cienkiej zasłonki lub wiklinowej kratki.

    Eleganckie wykończenie

    Przy okazji aranżowania kuchni w stylu klasycznym wspomnieliśmy również o dodatkach z naturalnych tworzyw. To wartościowe uzupełnienie przestrzeni, która w rezultacie ma być przytulna. Uzupełnieniem jasnych mebli staną się zatem wiklinowe kosze, szklane wazony, suszone kwiaty, drewniane blaty, lniane bieżniki oraz lekkie kotary. Im więcej naturalnych tkanin i elementów dekoracyjnych, tym w kuchni zapanuje bardziej sielski klimat, przywodzący na myśl angielskie bądź francuskie dworki. Aby nadać wnętrzu więcej indywidualnego charakteru warto postawić na dodatki w innej barwie. Idealnym uzupełnieniem bieli będą pastele: kolor błękitny, chabrowy, koralowy bądź miętowy.