• Meble medyczne dla stomatologii dziecięcej

  Pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się między 2. a 3. rokiem życia maluszka. Regularne sprawdzanie stanu jamy ustnej pozwala uniknąć późniejszych problemów z zębami. Aby w pamięci dziecka zachować jak najlepsze wrażenie z odwiedzin u stomatologa, warto zadbać o odpowiednie warunki panujące w gabinecie oraz poczekalni.

  dsc_8172

  Wnętrze stworzone z myślą o dzieciach

  Jedną ze specjalności, która cieszy się popularnością wśród dentystów, jest stomatologia dziecięca. Leczenie tej specyficznej grupy pacjentów wymaga odpowiedniego podejścia. Łatwo przestraszyć maluszka i pozostawić w nim nieprzyjemne wspomnienia z wizyty u dentysty. To z kolei może skutkować późniejszym strachem przed leczeniem zębów. W jaki sposób zadbać o to, aby mały pacjent czuł się w gabinecie jak najlepiej? Oprócz szerokiego uśmiechu oraz sporej dozy cierpliwości i łagodności przyda się coś jeszcze: dobrze przemyślana przestrzeń, która nie wywoła w dziecku niepotrzebnego lęku.

  Bieli już podziękujemy

  Sterylność gabinetów dentystycznych jest oczywiście pożądana, ale tylko w kwestii higieny. Chłodny, surowy wystrój wnętrza zniechęca do wizyt i wywołuje obawę o to, że zabieg okaże się nieprzyjemny. Czas obalić stereotypy i zdecydować się na kolorowe meble medyczne. Dlaczego to świetne rozwiązanie? Ponieważ żywe barwy wpłyną na dziecko kojąco. Po wejściu do środka przekona się, że to miejsce może być naprawdę wesołe! Z jednej strony taki wystój spełnia wymogi formalne, a z drugiej wprowadza do wnętrza mnóstwo życia. Przyjazna przestrzeń to taka, która przypomina nieco dom – jest wesoła, przyjazna, przytulna. A zatem idealna dla maluszka.

  Kolorowo i radośnie w gabinecie dentysty

  Kolorowe meble to trend, który coraz chętniej gości w gabinetach medycznych. Żywe kolory oddziałują na pacjentów pozytywnie. Możliwości istnieje mnóstwo: żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, zielony… im intensywniejsza barwa mebli medycznych, tym uzyskany efekt ciekawszy. Przy tym wszystkim nie należy zapominać o wygodzie dzieci. W skład wyposażenia, jakie powinno znaleźć się w gabinecie, wchodzi również wygodny kolorowy fotel. Istotne są również inne elementy: kanapa w poczekalni, na której dziecko może spędzić czas na wspólnym czytaniu lub stolik z miękkimi zabawkami, które pozwolą maluszkowi zrelaksować się przed wejściem do gabinetu. A na koniec? Naklejka lub inny drobiazg, dzięki któremu dziecko zapamięta to miejsce jako przyjazne i miłe – z pewnością nie będzie miało oporów, aby pojawić się w nim ponownie.