• Kuchnia funkcjonalna: półki i regały

  Kuchnia nowoczesna to dziś wnętrze przemyślane, funkcjonalne, pojemne – a zatem takie, w którym znajdzie się miejsce na wszystko, co potrzebne do przyrządzania smacznych posiłków. Jak to się dzieje, że nie jest przytłaczające mimo tak ogromnej liczby przedmiotów, jakie muszą się w nim znaleźć?

  SaphirGL_Weiss_Regal_D

  Nie samą szafką kuchnia żyje

  Pomysłów na funkcjonalną i wygodną kuchnię istnieje całe mnóstwo – wiele zależy nie tylko od jej metrażu czy stylu, w jakim ma zostać zaaranżowana. Projektowanie należy zacząć… od siebie. Co tak naprawdę chcesz uzyskać, tworząc kompozycję mebli i dodatków? Jaki styl życia preferujesz? Na te i podobne pytania odpowiedź pomogą Ci znaleźć półki oraz regały – godni następcy zamkniętych szafek. Od nich zależy, czy kuchnia stanie się wnętrzem skrojonym na Twoją miarę: praktycznym, komfortowym, dodającym energii.

  Otwórz się na półki

  Nie tylko miłośnicy artystycznego nieładu będą zadowoleni z takiego rozwiązania. Obecność otwartych półek oraz regałów przypadnie do gustu także tym, którzy lubią mieć wszystko pod ręką. Nie oznacza to jednak, że zaprosisz do kuchni chaos, wręcz przeciwnie!

  Domeną nowoczesnych wnętrz tego typu jest dziś wygoda – bez zbędnego szperania po szafkach lub szufladach odnajdujesz to, czego właśnie potrzebujesz. W tej roli świetnie sprawdzają się różnego rodzaju uchwyty, haczyki czy wieszaki. Znajdzie się przy nich miejsce na wszystko, co przydatne podczas gotowania. Ciekawym rozwiązaniem jest również półka na przyprawy – pomyśl, jak wiele czasu oszczędzasz, nie zaglądając do szafek w poszukiwaniu soli, ponieważ ta stoi tuż przed Tobą!

  Przytulnie i z pomysłem

  Istotną rolę odgrywa również otwartość – przechowywanie przyrządów na wierzchu wprowadza do pomieszczenia sporą dawkę swojskości. Każdy, kto zagości w Twoim mieszkaniu poczuje się jak u siebie lub myślami przeniesie się do babcinej czy maminej kuchni. Ponadto możesz być pewny, że wnętrze stanie się znacznie przestronniejsze, ponieważ nie będzie ograniczone przez meble. Zyskujesz więc jeszcze więcej swobody.

  Wiszące ścierki, regały wypełnione słoikami pełnymi smakowitości, półki z elegancko zaprezentowaną zastawą stołową… praktyczne wyposażenie możesz w ten sposób przeobrazić w gustowne dodatki. Otwarte półki oraz pojemne regały znakomicie odnajdują się niemal w każdej aranżacji: od pozornie nieuporządkowanego wabi sabi, przez kuchnię prowansalską i rustykalną, po wnętrza w stylu industrialnym.