• Jesień w kuchni

  Z wystrojem wnętrza jest trochę jak z garderobą – czasem trzeba ją zmienić, aby poczuć się wygodniej. Nie inaczej w przypadku kuchni. Chcąc nadać jej nieco więcej świeżości powinniśmy myśleć jednocześnie o tym, aby pozostała funkcjonalna. I, co oczywiste, zachęcała do spędzania czasu w twórczy sposób. Oto garść inspiracji na jesień – bo kto powiedział, że ta pora roku nie nadaje się na zmiany?

  977_5090_GL_Brombeere

  Co słychać w nowych trendach wnętrzarskich? Kuchnie, niegdyś traktowane nieco po macoszemu, dziś stanowią jedną z najchętniej aranżowanych przestrzeni. Obecnie pełnią funkcję miejsc, w których spędzamy więcej czasu, bez pośpiechu delektując się przyrządzaniem posiłków lub jedzeniem. Warto czasem nieco odświeżyć jej wystrój. Proponujemy kilka nowych trendów, które szczególnie przypadły nam do gustu.

  Biel i drewno – para doskonała

  Jasne, przestronne kuchnie to klasyczne, eleganckie rozwiązanie. Dzięki bieli wnętrze prezentuje się czysto i praktycznie. Czasem jednak może okazać się zbyt przytłaczająca. Warto przełamać ją czymś, co kojarzy się z ciepłem i naturalnością. Takim dodatkiem jest oczywiście drewno. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na naturalne tworzywo czy jego imitację, wnętrze zyska na przytulności. Drewniane szafki okażą się wystarczającym wyposażeniem, warto pójść jednak dalej – białe ściany będą świetnie kontrastować z deskami podłogowymi w kolorze orzecha lub blatem roboczym w ujmującym odcieniu sosny.

  Ciemne szlachetne barwy

  Ale kto powiedział, że kuchnia może być wyłącznie jasna? Miłośnicy ciemnych kolorów wreszcie mogą puścić wodze wyobraźni i zaprosić do wnętrza nieco więcej szlachetnych odcieni. Paryski błękit, bordo, purpura, karmin, granat… każdy z tych kolorów znakomicie odnajdzie się w domowej przestrzeni, nadając jej więcej szlachetności. Aby wnętrze nie okazało się zbyt ciężkie, warto przełamać je dodatkami ze stali i szkła lub ograniczyć się wyłącznie do frontów w wyrazistej barwie.

  Sufit w kolorach

  A co powiesz na zupełne wnętrzarskie szaleństwo? W tym sezonie króluje prawdziwa ekstrawagancja w postaci… kolorowego sufitu. Tak niebanalne rozwiązanie nie każdemu przypadnie do gustu, warto jednak zaufać projektantom i zaprosić do kuchni więcej koloru. W tej przestronnej można nieco poeksperymentować, decydując się na ciemniejszy sufit, np. w odcieniu przygaszonego błękitu. Małe kuchnie znacznie lepiej będą prezentować się z sufitem w jaśniejszych odcieniach – beżu, kanarkowej żółci czy miętowej zieleni. W towarzystwie mebli w tym samym odcieniu wnętrze zyska zupełnie inne oblicze.