• Jak wybrać dobre meble medyczne?

  Gabinet stomatologiczny powinien być miejscem schludnym, sterylnym, w pełni odpowiadającym potrzebom zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Jak sprawić, aby wnętrze było funkcjonalne, ale jednocześnie spełniało wszelkie wymogi estetyczne? Wystarczy dobrze przemyśleć wybór mebli stworzonych właśnie z myślą o gabinecie stomatologa.

  _AN_5428-kopia

  Wybór idealnych mebli medycznych wcale nie jest prosty. Wiele zależy od tego, z jakich tworzyw zostały wyprodukowane, czy spełniają wymogi higieniczne, a także czy w odpowiedni sposób wyposażają gabinet we wszystko, co niezbędne do przeprowadzania zabiegów dentystycznych. Najlepsze meble to takie, które spełniają trzy konkretne wymogi: sterylność, wytrzymałość, estetyka. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

  Czystość zachowana

  Idealne meble medyczne to takie, które łatwo zachować w nienagannej czystości. Pomogą w tym nie tylko gładkie blaty i fronty. Proponujemy przemyślaną technologię montażu, dzięki której możliwe jest założenie dolnych szafek tuż nad podłogą. Takie rozwiązanie pozwala zachować sterylność wyposażenia, a także zwiększa wytrzymałość szafek, które nie mają styczności z podłogą – tym samym nie wilgotnieją i nie niszczeją pod wpływem działania różnych czynników. Do tego znajdujące się wewnątrz akcesoria medyczne nie mają kontaktu z zanieczyszczeniami gromadzącymi się na podłodze. To innowacyjny sposób na zachowanie właściwego poziomu higieny, jakim powinien charakteryzować się gabinet stomatologiczny.

  Meble pod specjalną ochroną

  Inną cechą wyróżniającą nasze meble medyczne jest wytrzymałość na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wystarczy dokładnie przemyć blaty i fronty, aby zachować szafki w odpowiedniej czystości. Specjalne materiały wykorzystane do produkcji wyposażenia medycznego chronią  strukturę mebli przed wpływem środków chemicznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Blaty oraz fronty pozostają gładkie i nienaruszone, znakomicie nadają się więc do zarówno do przechowywania, jak i codziennego stosowania narzędzi stomatologicznych. Tak wysoka trwałość sprawia, że meble medyczne będą służyć w gabinecie przez bardzo długi czas.

  Wygodnie i z gustem

  Dodatkową cechą, jaka wyróżnia nasze wyposażenie medyczne od innych tego typu rozwiązań jest niezwykła estetyka, z jaką zaprojektowano szafki i asystory stomatologiczne. Proponujemy mnóstwo ciekawych pomysłów na to, jak zaaranżować gabinet dentystyczny z pomysłem. Lakierowane fronty nadają wnętrzu ekskluzywnego charakteru, a szeroka gama kolorów daje szansę na stworzenie wnętrza o wyjątkowym wykończeniu. Szafki medyczne zaopatrzone zostały dodatkowo w system cichego domykania „soft close”, który sprawia, że korzystanie z nich jest szalenie wygodne.