• Dekor: pomysł na gabinet medyczny

  Choć pomysłów na wykończenie gabinetu istnieje całe mnóstwo, stomatolodzy z reguły decydują się na montaż płytek ściennych. Jest to przemyślana i słuszna decyzja: ceramikę znacznie łatwiej utrzymać w czystości, dbając przy tym o sterylność pomieszczenia. Nie trzeba jednak rezygnować przy tym z designu.

  dsc_3061-kopia

  Płytki ceramiczne w gabinecie stomatologa

  Aranżując gabinet dentystyczny stomatolodzy stają przed dylematem: czy wnętrze zachować w sterylnych barwach, czy może warto zaryzykować i zaprosić do pomieszczenia nieco kolorów? My niezmiennie przyklaskujemy temu drugiemu rozwiązaniu – zwłaszcza, że tak zaprojektowane gabinety znacznie zmniejszają poziom stresu u pacjentów. Miłośnicy klasycznej bieli nie muszą jednak rezygnować z oryginalnych rozwiązań. Aby jasne meble medyczne nie prezentowały się zbyt chłodno, warto dodać do nich element w postaci płytek dekoracyjnych.

  Oryginalnie, ale ze smakiem

  Dlaczego płytki ceramiczne to lepsze rozwiązanie niż na przykład tapeta? Ponieważ znacznie łatwiej o nie dbać. Wystarczy przetrzeć powierzchnie wilgotną szmatką z dodatkiem detergentów, aby pozbyć się kurzu i innych zabrudzeń. Co jakiś czas warto też odświeżyć fugi, sięgając po specjalistyczne środki czystości. I tyle! Za to efekt, jaki można uzyskać, montując dekoracyjne płytki ścienne, potrafi zachwycić.

  Dekory ścienne prezentują się najlepiej w otoczeniu jasnych mebli medycznych. Idealnym miejscem będzie przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami, czyli tzw. strefa robocza. To właśnie w tym miejscu stomatolog przygotowuje przyrządy oraz materiały do pracy. Który z pomysłów okaże się najlepszy dla Twojego gabinetu? Prezentujemy kilka z nich:

  1. Ciekawym rozwiązaniem są płytki z motywem roślinnym, na przykład kwiatami w pomarańczowym kolorze. Ułożone w przestrzeni między dolnymi a górnymi szafkami stworzą wrażenie głębi, a zarazem ożywią chłodne wnętrze.

  2. Minimalistom spodoba się pomysł na wyrazistą ścianę – na przykład w kolorze kanarkowym. W towarzystwie białych mebli medycznych oraz jasnych gładkich blatów żółty prezentuje się bardzo nowocześnie.

  3. Mozaika ścienna w gabinecie stomatologicznym to bardzo modne rozwiązanie. Optycznie powiększa przestrzeń, sprawdzi się więc w niewielkim pomieszczeniu. Połączenie takich kolorów, jak biały, szary i niebieski będzie oddziaływać kojąco.

  4. Ekskluzywnego charakteru nadadzą wnętrzu ciemnobrązowe płytki przyozdobione złotymi liśćmi. Do nich warto dopasować fronty mebli medycznych w odcieniu jasnego beżu lub kości słoniowej.

  5. Dekory ze szkła nie dość, że wyglądają elegancko, to na dodatek są niezwykle łatwe w czyszczeniu, a przy tym trwałe. Z powodzeniem znajdą zastosowanie w gabinecie stomatologicznym jako gustowny, a przy tym sterylny element wnętrza.