Niepraktyczne? Skąd. Kosztowne? W żadnym przypadku. Niemodne? Wręcz przeciwnie! Szkło to znakomity pomysł na aranżację kuchni nowoczesnej, a jednocześnie przytulnej. Tak delikatne tworzywo okazuje się bardzo trwałym rozwiązaniem, dlatego chętnie stosowane jest do wystroju domowych wnętrz.
Gustowne wykończenie
Jeśli tradycyjne elementy wyposażenia nie przypadły Ci do gustu, być może czas sięgnąć po coś innego, co wprowadzi do kuchni znacznie więcej świeżości i lekkości. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie szczególnie nowe – szklane płytki czy blaty od dawna można spotkać w ekskluzywnych mieszkaniach zaaranżowanych w stylu glamour czy hi-tech. Rezygnując jednak z takich rozwiązań w klasycznych domowych wnętrzach traci się mnóstwo możliwości! Szkło w kuchni ułatwia stworzenie przestrzeni o minimalistycznym wykończeniu, mieszkań w stylu industrialnym, a nawet niewielkich, przytulnych wnętrz.
Atrakcyjny materiał wykończeniowy
Mówiąc o szkle w kuchni myślimy nie tylko o szafkach z witrynami – choć to równie znakomity pomysł na urządzenie wnętrza ze smakiem – ale przede wszystkim o panelach montowanych nad blatem roboczym. W tej roli znakomicie odnajduje się szkło hartowane o grubości od 4 do 10 mm, które radzi sobie ze zmianami temperatury, zabrudzeniami z tłuszczu oraz nadmierną wilgocią. Można zamontować je zarówno na istniejących już płytkach, jak i na ścianie. Alternatywę stanowi szkło zbrojone, które jest nieco tańszym rozwiązaniem.
Delikatność i elegancja w jednym
Korzyści wynikające z obecności szkła w kuchni? Istnieje ich całe mnóstwo! Błyszcząca płyta optycznie powiększa przestrzeń, co jest ciekawym wyjściem szczególnie dla małych, otwartych wnętrz. Ponadto szkło gwarantuje uzyskanie efektu lekkości i delikatności, co przypadnie do gustu miłośnikom prostych, nowoczesnych dekoracji.
Obecność połyskującej tafli to także łatwość w czyszczeniu, brak fug (a co za tym idzie, nieestetycznie wyglądających zabrudzeń) oraz odporność na warunki panujące we wnętrzu, takie jak wysoka temperatura czy zacieki z wody powstające podczas gotowania. Szerokie możliwości aranżacyjne to kolejna zaleta – pod panelami może znaleźć się zarówno ceglana ściana, jak i kolorowa fototapeta – obie powierzchnie nabiorą wówczas szlachetności.
Przede wszystkim jednak to znakomita alternatywa dla tradycyjnych płytek, po którą warto sięgnąć, aranżując nowoczesną kuchnię. Jeśli uzupełnisz ją kryształową zastawą, modernistycznymi kloszami czy monochromatycznymi frontami, zachwycający efekt będzie murowany.