• Otwieramy gabinet stomatologiczny

    Niemal w każdej okolicy można zaobserwować, iż otwiera się coraz więcej gabinetów stomatologicznych. Przy wyborze lokalizacji warto przeanalizować kilka poniższych czynników:

    • Ilość mieszkańców w okolicy, oraz ich średni wiek
    • Wielkość konkurencji i rodzaj ich oferty
    • Dostępność parkingów i łatwość w dotarciu komunikacją publiczna
    • Łatwość w odnalezieniu i dotarciu do gabinetu (dobra widoczność z ciągów komunikacyjnych)
    • Wielkość czynszu i pozostałych opłat
    • Bliskość punktów świadczących inne usługi medyczne

    Lokal i wyposażenie

    Po wybraniu odpowiedniej lokalizacji należy znaleźć lokal spełniający określone wymagania sanitarne i budowlane. Gabinet stomatologiczny można wynająć, ale jeśli wcześniej nie pełnił on takiej roli, trzeba go odpowiednio dostosować. Musi bowiem spełniać określone wymagania sanitarne i być wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Na podstawowe narzędzia do pracy trzeba liczyć minimum 100 tys. złotych.

    dsc_1635

    Przemyślany gabinet

    Decydując się na otwierane własnego gabinetu, nie można również pominąć odpowiedniego zaprojektowania wnętrza. Choć z pozoru może wydawać się to banalne, w praktyce nierzadko wygląda to nieco inaczej.

    Otóż stomatolog  musi mieć możliwość swobodnego poruszania się i z każdej strony łatwy dostęp do pacjenta. Ponadto narzędzia powinny znajdować się zawsze w przystępnym miejscu, ale niekoniecznie na wierzchu. Warto rozważyć zakup mebli stomatologicznych z systemem automatycznego otwierania szuflad. Jest to istotne zwłaszcza, jeśli nie został zatrudniony asystent.

    Powyższe informacje to jedynie podstawy, jednakże nie sposób od razu poruszyć wszystkie kwestie. W kolejnych artykułach znacznie rozwiniemy tę tematykę, dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin naszego bloga.

    Pozdrawiamy, Acerys.pl