• Recepcja – funkcjonalna i atrakcyjna

    Jest pierwszym miejscem, do którego pacjent kieruje swe kroki. O tym, czy przyjdzie na umówione spotkanie, zdecyduje zarówno uśmiech recepcjonisty, jak i wygląd samej recepcji. Warto pamiętać o tym, że to właśnie ta przestrzeń w dużej mierze świadczy o sukcesie gabinetu.

    recepcja

    Recepcja, która mówi „Dzień dobry!”

    W skład gabinetu lekarskiego wchodzi kilka elementów – to nie tylko samo pomieszczenie zabiegowe, ale także poczekalnia oraz recepcja. To właśnie ostatnia przestrzeń będzie miała spory wpływ na ocenę gabinetu w oczach pacjenta. Można powiedzieć, że to najważniejsze miejsce w całym budynku. Im bardziej przemyślane i profesjonalnie prezentujące się wnętrze, tym większa jego siła oddziaływania. Warto więc zawczasu przemyśleć wygląd tej strefy (wybór mebli, dodatków oraz elementów wykończenia), aby była ona nie tylko przyjazna dla pacjenta, ale także estetyczna, przestronna i profesjonalna. Wówczas można być pewnym, że pierwsza wizyta nie będzie ostatnią.

    Otwartość i profesjonalizm

    Blat recepcji lekarskiej jest miejscem, w którym pacjent załatwia niezbędne formalności: umawia się na wizytę, odbiera wyniki, przeprowadza drobne konsultacje i uzyskuje informacje o lekarzu. Meble powinny więc prezentować się estetycznie. Na stole nie mogą znaleźć się żadne zbędne przedmioty – dodatki należy ograniczyć do zupełnego minimum: podstawka z wizytówkami i niewielka doniczka z kwiatami wystarczą. Wszelkiego rodzaju ulotki, dekoracje, przybory biurowe, dokumenty i inne przedmioty warto schować pod blatem, a zatem tam, gdzie nie sięga wzrok pacjenta.

    Odpowiednia wygoda

    Wiele recepcji projektowanych jest w sposób, który zmusza pacjenta do stania. Czas nieco zmienić ten trend. Blat, przy którym można wygodnie usiąść i umówić się na wizytę okaże się znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. W tym celu warto zdecydować się ma mebel do recepcji przypominający biurko, z podwyższoną zabudową stworzoną z myślą o komforcie pracownika. W takich warunkach można przeprowadzić swobodną rozmowę twarzą w twarz. Opcja ta wymaga jednak znacznie więcej miejsca do aranżacji. Decydując się więc na tradycyjną recepcję należy mieć na uwadze, aby blat nie był zbyt wysoki – w przeciwnym razie utrudni pacjentowi  np. wypełnianie formularzy.

    Eleganckie wykończenie kluczem do sukcesu

    Z jakiego tworzywa powinny zostać wykonane meble do recepcji? Pamiętajmy, że miejsce to ma być przede wszystkim reprezentacyjne. Warto więc sięgnąć po materiały, które po pierwsze: dobrze się prezentują, a po drugie: są trwałe, odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie szkła oraz drewna: transparentny blat znakomicie komponuje się z ciepłym odcieniem mebli, a do tego wygląda nowocześnie. Interesującą propozycją jest również lakierowany blat nadający wnętrzu lekkości. Istotne, aby całość prezentowała się schludnie, elegancko i profesjonalnie.