• Kuchnia w kontrastach

    Jak wyróżnić kuchnię, aby tworzyła zwartą kompozycję? Postawić na kontrast. Trend bazuje na łączeniu takich kolorów, które uzupełniają się wzajemnie, gwarantując uzyskanie oryginalnego efektu. Porzuć więc plany zaopatrzenia wnętrza w stonowane, jednobarwne meble i dodatki. Zdecyduj się na coś odważniejszego i wprowadź do kuchni  nieco uporządkowanego zamieszania, a rezultat z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy.

    helsinki_2

    Moda, która nie przemija

    Podjęcie decyzji o wprowadzeniu kontrastu do kuchni przynosi wyłącznie profity. Trend ten nie przemija tak jak pozostałe. Pozostawia wnętrze eleganckie, a zarazem bez kompromisu. Aby tchnąć nieco życia do kuchni warto zdecydować się na odważne połączenia – zarówno te klasyczne, jak i mniej oczywiste, na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nieprzystające.

    Kontrast przybiera wiele postaci. Mogą to być różnokolorowe fronty, blaty w innej barwie niż meble, podłoga i ściany „gryzące się” ze sobą lub dodatki, które będą wyróżniać się na tle wnętrza: lampy, dywany, zasłony, naczynia.

    Klasyka: biel i czerń

    Niewątpliwym numerem jeden wśród kontrastów jest połączenie bieli i czerni. To klasyka, która zawsze świetnie się prezentuje, a do tego jest dość bezpieczna. Sprawdzi się, jeśli nie chcesz eksperymentować, ale liczysz na widoczny efekt. Aby zupełnie nie zagubić się w tym połączeniu możesz wprowadzić odcienie szarości.

    Warto zdecydować, które elementy wchodzące w skład kuchni pozostaną jasne, a które ciemne. Jesteś minimalistą? Z pewnością przemówi do Ciebie połączenie białych ścian i czarnych frontów. Jeśli jednak oczekujesz intensywniejszego efektu, ciekawym wyjściem będzie stworzenie nieco mrocznego wnętrza – ciemna ściana i czarne matowe fronty będą cudownie kontrastować z białym lakierowanym blatem.

    Postaw na kolor

    Przy tworzeniu kuchni w kontrastach możliwości istnieje mnóstwo. Zamiast na czerń i biel zdecyduj się na akcenty kolorystyczne, koniecznie w wyrazistych odsłonach. Mogą to być krwistoczerwone krzesła, różowe płytki, pomarańczowe fronty lub ściany w odcieniu limonki. Miłośnicy popartowych klimatów nie oprą się odważnemu połączeniu pozornie niepasujących do siebie kolorów: fuksji i granatu, czerwieni i zieleni, oranżu oraz błękitu. Efekt – oszałamiający!

    Podczas wyboru wyrazistych kolorów miej na uwadze, aby nie przesadzić. Akcent będzie dominował nad pozostałymi kuchennymi dodatkami. Zanim więc zdecydujesz się na barwny kontrast dobrze przemyśl co wybrać, aby wnętrze nie stało się przytłaczające. Poza tym miej na uwadze, że kolor może szybko Ci się znudzić – wybierz więc ten ulubiony.