Jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów szkło ma wiele zastosowań we wzornictwie i aranżacji wnętrz, jednakże nie każde szkło jest jednakowe. Oprócz wytrzymałości różni się też barwą. Pewnie zapyta ktoś: czy szkło nie jest przeźroczyste? Jest, ale ma swoje zabarwienie.
Kolor szkła
Zwykłe szkło charakteryzuje się lekko zielonkawą poświatą i niestety nieco może zmieniać kolory tego, co znajduje się za szybą. Zwłaszcza, gdy szkło jest grube. Fakt ten jest istotny szczególnie w przypadku wystaw, bądź zamieszczania wydruków za szkłem. Jako iż nasza cywilizacja nieustannie się rozwija i ewoluuje, szkło również przeszło już niejedną transformację. Jednym ze wspaniałych odkryć ostatnich kilku lat jest Optiwhite.
Czym jest Optiwhite?
Wspomniany rodzaj szkła jest zupełnie przeźroczystym szkłem, które jest niemal całkowicie bezbarwne. Ww. zielonkawe zabarwienie, związanie z zawartością żelaza, udało się wyeliminować, dlatego też barwy przedmiotów będących za szybą, nie odbiegają od rzeczywistości i zdaja się być bardziej przejrzyste. Co więcej zastosowanie Optiwhite w meblarstwie poprawia prezentację materiałów wykończeniowych, a jako element budynku doskonale podnosi widoczność zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Jego kolejna zaletą jest fakt, że może być z powodzeniem hartowane i laminowane.
Szkło Optiwhite, na życzenie Klienta, może znaleźć się na frontach lub blatach oferowanych przez nas mebli kuchennych. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego połysku, który zapewnia wspaniały efekt w każdej kuchni.
Pozdrawiamy, Acerys.pl