• Wybieramy idealny asystor stomatologiczny

    Gabinet stomatologiczny wyposażony jest w wiele urządzeń niezbędnych do wykonywania zabiegów dentystycznych. Nie każdy jednak pamięta o tym, aby obecnie były w nim także elementy zwiększające funkcjonalność wnętrza oraz ułatwiające lekarzowi pracę. Mowa oczywiście o asystorach stomatologicznych.

    dsc_3750-copy

    Asystent idealny!

    Te niewielkie meble medyczne tylko z pozoru wydają się zbędne: w rzeczywistości stanowią nieocenione wsparcie dla specjalisty. Asystor stomatologiczny służy przede wszystkim do przechowywania akcesoriów medycznych. Zestaw pojemnych szuflad ułatwia segregowanie narzędzi oraz leków potrzebnych podczas zabiegu – stomatolog musi mieć je zawsze pod ręką, aby nie przerywać rozpoczętej pracy. Dzięki temu, że asystor jest meblem mobilnym (posiada podstawę z cichobieżnymi kółkami), dentysta może przemieszczać się z nim po całym gabinecie oraz ustawiać wygodnie przy pacjencie.

    Jak wybrać odpowiedni asystor stomatologiczny?

    Pojemność i mobilność to nie jedyne zalety mebli medycznych tego typu. Podczas zakupu wyposażenia należy zwrócić uwagę na inne aspekty. Materiały, jakich użyto do produkcji, powinny spełniać rygorystyczne normy jakości oraz higieny – w przeciwnym razie należy zrezygnować z zakupu. Podobnie, jeśli elementy składowe (takie jak szuflady, prowadnice, fronty czy blaty) trudno oczyścić z zalegających zanieczyszczeń.

    Łatwość pielęgnacji, odporność na działanie czynników zewnętrznych i sterylność to cechy, jakie powinny wyróżniać asystory stomatologiczne. Bez nich trudno wyobrazić sobie, aby mebel służył w gabinecie przez dłuższy czas i spełniał swoje zadanie. Jak sprawdzić, czy konkretny asystor okaże się dobrym wyborem? Wystarczy zapytać producenta lub bliżej zapoznać się ze specyfikacją mebli medycznych, która rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

    Wygoda i funkcjonalność

    Warto sprawdzić również, w jaki sposób funkcjonuje asystor: a zatem czy szuflady otwierają się i zamykają bez oporów, czy kółka nie zacinają się podczas przemieszczania mebla, czy całość zaprojektowana została w sposób, który uniemożliwia zbieranie się brudu w zakamarkach.

    Wreszcie można też zwrócić uwagę na wygląd. Wyposażenie medyczne, które zostało wykonany estetycznie, z dbałością o każdy szczegół i uwzględnieniem obowiązujących wymogów jakości, z pewnością spełni swoje zadanie – nie tylko jako praktyczne wsparcie podczas zabiegu, ale także element wpisujący się w charakter wnętrza.