• Urządzamy kuchnie. Jak się do tego zabrać?

  O kuchni i jej aranżacjach mówiliśmy niejednokrotnie, ale przecież to nasza specjalność! Zapewne znacie już wiele przydatnych rad i ciekawych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w kuchni, tylko jak złożyć to wszystko w całość, a przede wszystkim… Od czego zacząć?

  oslo_c2

  Metraż

  Bez względu na to, czy zajmujemy się kuchnią w stanie surowym czy też przeprowadzamy remont przynajmniej częściowo zaaranżowanego pomieszczenia – kluczową rolę pełni metraż. Zwykle jest to parametr, na który nie mamy dużego wpływu. Czasem możliwe jest wprowadzenie pewnych zmian – np. wyburzenie ściany, otwarcie kuchni na salon czy zmienienie jej kształtu, ale nie każdy jest gotowy na podjęcie tak drastycznych kroków. Z tego względu trzeba mierzyć siły na zamiary i swoje oczekiwania realnie dopasować do możliwości zarówno finansowych, jak i powierzchniowych.

  Potrzebna przestrzeń

  Mając na uwadze ww. aspekty, należy zastanowić się jak dużo miejsca będzie nam potrzebne. Mamy tu na myśli blaty robocze, ale również przestrzeń, niezbędną do przechowywania talerzy, garnków, akcesoriów kuchennych, sprzętów AGD, produktów spożywczych i wszystkiego, co planujemy mieć w kuchni. Gdzieś to wszystko trzeba trzymać, a w tej kwestii najwięcej do powiedzenia mają meble kuchenne. Ich ilość i pojemność powinno się dostosować do metrażu i naszych indywidualnych potrzeb. W dobrze zaaranżowanej kuchni, każdy zakamarek jest funkcjonalnie wykorzystany, lecz nie kosztem przestrzenności.

  Wykończenie

  Choć wykończenie to pozornie końcowy etap aranżacji, w gruncie rzeczy trzeba mieć go na uwadze od samego początku. Koszty w dużej mierze uzależnione są od materiałów, jakie chcemy wykorzystać na fronty, blaty, pokrycie ścian i podłóg, dlatego trzeba uwzględnić je już na początku, by później nas nie przerosły. Sugerujemy również uciekać się do prostych rozwiązań, które nie tyle stanowią pewne rozwiązanie, to zwykle wiążą się z mniejszymi kosztami. Pamiętajmy również o określeniu stylu, w jakim kuchnia ma być urządzona. Te informacje będą wyjściowe dla architekta, projektującego kuchnie na wymiar.

  Pozdrawiamy, Acerys.pl