• Urządź kuchnię w sprytny sposób: schowki i skrytki

  Kuchnia idealna? Taka, w której panuje nienaganny ład. Miłośnicy porządku z pewnością zgodzą się, że im mniej widocznych w pomieszczeniu dodatków, tym więcej estetyki zyskuje sama przestrzeń. Jak jednak poradzić sobie z licznymi drobiazgami, tak niezbędnymi w kuchni? Pomocne okażą się sprytne schowki oraz skrytki, w których zmieści się wszystko co potrzebne do przyrządzania posiłków.

  Auszug_Move4

  Co z oczu, to z serca

  Właściwie przemyślana i zaprojektowana przestrzeń sprawi, że przechowywanie naczyń, garnków czy sprzętu AGD nie będzie stanowiło problemu. A jeśli na dodatek kuchnia ma być minimalistyczna i elegancka, warto wszystkie te przedmioty schować. Jak osiągnąć taki efekt? Zamiast martwić się brakiem miejsca w szafkach, należy zdecydować się na sprytne rozwiązania – praktyczne i co ważne, modne.

  Wszystko pod ręką

  Garnki, zastawę stołową i inne naczynia można schować do pojemnych wysuwanych szuflad. Ich wnętrze warto wyłożyć wkładkami do talerzy lub sztućców. Ułatwią ułożenie oraz segregację poszczególnych przedmiotów. Miejsce znajdą tam również organizery do przypraw. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, są z kolei zabudowane szafki typu cargo. To wysuwane szuflady sprytnie wkomponowane w meble. Dzięki wygodnym szynom można w każdej chwili wyjąć to, co okaże się potrzebne do przygotowania posiłku.

  Technik_Schwenkauszug_PowerSlide.1

  Więcej miejsca

  Dodatkowe miejsce do przyrządzania posiłków? Wysuwany blat. Sprytnie schowany i przypominający szufladę przyda się, gdy zabraknie przestrzeni do przygotowywania dań lub przekąsek na głównym blacie. Sprawdzi się podczas przyjęć lub spotkań rodzinnych. Gąbka i płyn do naczyń prezentują się nieestetycznie? Półka pod zlewozmywakiem z pewnością zainteresuje estetów. Zmyślnie schowana ukryje to, co przydaje nam się tylko podczas mycia, a zawsze będzie pod ręką.

  Technik_abfalleimersystem_6_D

  Zabudowa na plus

  Gdzie przechowywać zapasy, przetwory na zimę lub suchy prowiant? Z pomocą przychodzą zabudowane w pionie wysuwane moduły. To bardzo wygodne i zarazem praktyczne rozwiązanie, które pozwala na przechowywanie sporej ilości jedzenia. Dzięki półkom można segregować poszczególne produkty i utrzymywać w nich nienaganny porządek. Po otwarciu szafka prezentuje się jak doskonale wyposażona spiżarnia, w której nigdy nie zabraknie tego, co potrzebne.

  Nie wszyscy doceniają pełną zabudowę, a to przecież jeden z wielu pomysłów na to, aby ukryć sprzęt AGD. Przygotowana na wymiar kuchnia umożliwi schowanie lodówki i zmywarki, a także drobniejszych urządzeń, takich jak mikrofalówka czy robot kuchenny.

  Technik_Vorratshochschrank_metallband_D