• Ściana w kuchni nad blatem cz. 1

  Ściana w kuchni nad blatem pełni bardzo ważną rolę. Oczywiście musi się stylowo prezentować i komponować z wystrojem kuchni, ale w pierwszej kolejności powinna dobrze znosić wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy wilgoć. Jak wiadomo kuchnia służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków, więc powinna być łatwa w utrzymaniu czystości. Dziś istnieje całe mnóstwo możliwości wykończenia tego fragmentu kuchni, dlatego też krótko scharakteryzujemy Wam poszczególne propozycje.

  Płytki ścienne są wszystkim dobrze znane, dlatego też nie będziemy się dziś nad nimi rozwodzić. Stwierdzenie, że wyszły z mody, mogłoby być zbyt krzywdzące, jednakże dość rzadko stosuje się takie rozwiązanie. Przynajmniej w kuchni.

  passion_luce_glx_inf_g

  Ogromną popularnością cieszy się natomiast szkło. Jego zaletą jest łatwy i krótkotrwały montaż, który zajmuje ok. 1-2 godziny. Do ściany przymocowuje się śruby lub szyny, a szkło raz dwa jest już na ścianie bez używania kleju. Pod nim może znajdować się tapeta, ceglane płytki czy też bezpośrednio na szkle – zalaminowana grafika lub jednolity kolor.

  Meble kuchenne doskonale urozmaici też mata dekoracyjna. Jest dostępna w różnych wariantach i doskonale imituje drewno, metal, kamień czy skórę. Co więcej dostępne są także we wzorach 3D, można je dowolnie przycinać i stosować również w innych pomieszczeniach.

  Drewno jest równie ciekawą propozycją, choć najczęściej stosuje się je postaci paneli fornirowanych. Lite drewno jest zdecydowanie rzadziej spotykane. W kuchni powinny się znajdować materiały ognio- i wodoodporne, a drewno wykazujące takie właściwości to jednocześnie wysoka cena. Z kolei drewno fornirowane z powodzeniem stosuje się też na frontach mebli, blatach, a nawet i podłodze.

  Oczywiście możliwości jest znacznie więcej, dlatego też będziemy kontynuować ten temat jeszcze w kolejnej części artykułu.

  Pozdrawiamy, Acerys.pl