• Remont kuchni. Na co zwrócić uwagę?

  Zdecydowanie remont kuchni można zaliczyć do jednego z najtrudniejszych. Nowa kuchnia wymaga starannego przemyślenia i posiadania nowej koncepcji na jej urządzenie. Nie jest to łatwe do realizacji i wymaga od nas czasu. Podpowiemy tobie na co powinieneś zwrócić uwagę podczas remontu kuchni.

  plan-1859394_960_720

  Od czego zacząć?

  Planując remont kuchni, dobrze jest zastanowić się co uczyni ją bardziej przestronną i funkcjonalną. Istotny punkt w aranżowaniu kuchni – stworzenie idealnego projektu. Wszystkie wymiary oraz układ mebli i urządzeń zawsze są dokładnie rozrysowane. W ten sposób zobrazujemy zamierzony efekt i pozbędziemy się ryzyka niepowodzenia. Przestrzeń powinna być zagospodarowana tak, aby pozwalała na wygodne przemieszczanie się. Planując rozmieszczenie wszystkich elementów, stosuj metodę trójkąta roboczego. Reguła głosi, że praktyczne jest umiejscowienie urządzeń kuchennych tj. lodówka, kran i kuchenka, w wierzchołkach trójkąta uzyskanego na poglądowym rysunku pomieszczenia. Zapoznaj się z opinią architekta kuchni. Jego długoletnie doświadczenie oraz znajomość aktualnych trendów pomoże stworzyć ciekawą aranżację.

  Wybieramy blat

  Decyzja o wyborze blatu wymaga starannego przemyślenia. Trzeba znaleźć odpowiedni materiał oraz kolor, który będzie spełniał wymagania naszego wnętrza. Blat powinien być wykonany z dobrej jakości tworzywa – przeważnie ma nam służyć przez wiele lat. Do takich na pewno należą blaty kompozytowe, wykonane z wytrzymałych minerałów czy ciężkie blaty granitowe. Następnie do wyboru są także blaty kamienne, ceramiczne czy betonowe.

  Sprzęt AGD

  Jeżeli nie masz jeszcze zmywarki to warto w nią zainwestować. Zaoszczędzisz na rachunkach za wodę, a także na czasie, który poświęciłbyś na długie i męczące stanie przy zlewie. Oczywiście zakup nowych sprzętów AGD wiąże się ze sporym wydatkiem, a do tego dochodzą koszty podłączenia i instalacji. Jednak inwestycja w nowoczesne i drogie urządzenia nie powinna pójść na marne. Sprzęty kuchenne posiadają coraz to więcej zaawansowanych funkcji, które z pewnością ułatwią nam codzienne życie.

  Pamiętaj aby dokładnie przemyśleć wszystkie etapy remontu. Kieruj się aktualnymi trendami i szukaj nieszablonowych rozwiązań, a z pewnością uzyskasz upragniony efekt końcowy.