• Kuchnie na wymiar i ich sekrety

  Dziś w sklepach wybór mebli kuchennych jest dość spory i można je dopasować do wielu wnętrz. Zwłaszcza, jeśli są to meble systemowe lub modułowe. Jednak kuchnie na wymiar wciąż cieszą się większym powodzeniem – czemu to zawdzięczają?

  budapeszt_4

  Przede wszystkim meble kuchenne projektowane na zamówienie pod konkretną kuchnię, pozwalają doskonale zagospodarować każdy jej centymetr. W tym przypadku nie ma obaw, że jakiś zakamarek pozostanie niewykorzystany i jedynie będzie gromadzić kurz. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń kuchennych, bardzo nietypowych lub z wieloma wnękami. Ponadto taką kuchnię można doskonale dostosować do własnych potrzeb i posiadanego asortymentu kuchennego. Każdą półkę i szufladę można tak zaprojektować, by nie tylko pomieściły wszystkie garnki i urządzenia kuchenne, ale również usprawniały nam korzystanie z kuchni. Jeśli wszystko mamy „po drodze”, gotowanie staje się o wiele przyjemniejsze. Szerzej na ten temat wspominaliśmy w artykule o trójkącie roboczym.

  Poza doskonałym rozplanowaniem mebli kuchennych, należy również wspomnieć o detalach, które (jak się powszechnie utarło) są domeną Pań. Idealny kolor szafek, rodzaj frontów, materiał z jakiego ma cała kuchnia zostać wykonana, uchwyty, a może ich brak? Kupując gotowe meble niestety nie ma się aż takiej dowolności. Zazwyczaj producenci ograniczają się do kilku wariantów i na tym koniec. W przypadku mebli na wymiar dostępne są różne próbniki i palety barw. Dzięki temu nie ma również obaw, że sąsiad będzie miał takie same meble kuchenne. Kuchnie na wymiar gwarantują pełną oryginalność. Takie możliwości są szczególnie istotne w przypadku aranżacji kuchni otwartej na salon, ponieważ obie strefy muszą ze sobą dobrze współgrać.

  Kuchnie na wymiar mają sporo zalet. Faktem jest, że stanowią jednocześnie większy wydatek, jednak pamiętajmy, że ktoś specjalnie dla nas przygotowywał tę kuchnię, uwzględniając nasze indywidualne potrzeby. Ale z meblami kuchennymi na wymiar idzie w parze również wyższa jakość i solidniejsze wykonania. Gwarantuje to nie tylko pełną satysfakcję podczas użytkowania, ale również niezawodność przez długie lata.

  Pozdrawiamy, Acerys.pl