• Kuchnia w kolorach tęczy

    Możesz sprawić, że lato zagości w Twojej kuchni na stałe – wystarczy, że zaprosisz do środka kolory! To propozycja nie tylko dla odważnych, ale także tych, którzy w aranżacji wnętrz szukają czegoś oryginalnego. Może to być zarówno detal, który ożywi nieco wnętrze, jak i zupełna metamorfoza pełna feerii barw.

    color_wall_orange_sincrono_g

    Tradycja potraktowana na świeżo

    Przywykliśmy już nieco do klasycznego wystroju kuchni, w której królują stonowane kolory, jednolite fronty oraz jasne lub ciemne blaty. Czujemy się w niej swobodnie, ale mimo to może nam czasem doskwierać brak czegoś, co przykułoby nasz wzrok, pobudziło do działania, dodało szczyptę energii. Być może właśnie nadszedł dobry czas na zmiany – nie mówimy jednak o tym, aby wnętrze uzupełnić o barwne dodatki, jak naczynia, donice czy obrazy. Chodzi o zupełną kolorystyczną rewolucję! Nowoczesne kuchnie chętnie sięgają po takie rozwiązania, rozpieszczając oczy ciepłymi, żywymi barwami. Obecność czerwonej zabudowy kuchennej, różowych płytek ściennych czy zielonych ścian urozmaici przestrzeń i sprawi, że będzie prezentować się znacznie okazalej.

    Energetyczna paleta barw

    Podczas aranżowania kolorowej kuchni należy mieć jednak na uwadze, aby nie przesadzić – nie chcesz przecież, aby wygląd wnętrza przytłaczał, wręcz przeciwnie. Wielobarwne tonacje znajdą zastosowanie zarówno w niewielkiej kuchni, jak i przestronnym pomieszczeniu połączonym z salonem bądź jadalnią. Istnieje kilka pomysłów na to, w jakim stylu zaprosić do środka kolory i otoczyć się ich ciepłem:

    Ściany w dobrym tonie – jednym z ciekawszych i prostszych rozwiązań jest pomalowanie ścian. Postaw na mocny akcent, a następnie otocz go lakierowanymi meblami kuchennymi. Biała zabudowa sprawdzi się w tym przypadku najlepiej, ponieważ podkreśli kolor ścian, a jednocześnie nie zniknie w ich blasku. Sprawisz zarazem, że wnętrze nabierze nowoczesnego charakteru.

    Fronty w kolorze – innym, nieco odważniejszym rozwiązaniem, jest zamontowanie barwnych frontów. To opcja dla osób, które nie boją się zmian. Warto dobrze przemyśleć to wyjście: to inwestycja na długi czas, zatem odcień, na który się zdecydujesz, powinien w pełni odpowiadać Twojemu charakterowi. Dla uzyskania ładnego kontrastu frontom powinno towarzyszyć jasne tło: białe ściany i podłogi nadadzą wnętrzu delikatności.

    Barwne okładziny – a co powiesz na wyraziste płytki lub fototapetę przykrytą szkłem przy blacie roboczym? To element dość wyrazisty, ale nie dominujący. Możesz nieco poszaleć, łącząc ze sobą pozornie niepasujące do siebie zestawienia, (np. róż i seledyn) lub postawić na kontrast i zdecydować się na połączenie błękitu oraz żółci.