• Kuchenne trendy 2018

  Trendy w aranżacji wnętrz lubią się zmieniać – co udowodniły na przykład prestiżowe Targi Mebli Kuchennych Haüsmesse w Löhne. Co okaże się modne w 2018 roku? Na co warto postawić w zbliżającym się sezonie? Czy wciąż będą to mocne akcenty kolorystyczne, minimalistyczne wnętrza, a może industrialne dodatki? Oto krótki przegląd trendów kuchennych!

  esprit_fango_porto_wl_g

  Prawdziwa dżungla

  Nowoczesna kuchnia w 2018 roku będzie kojarzyła się z dziką naturą, a ściany, meble oraz dodatki zdominują kwiatowe desenie. Do wnętrza wpuścimy zielone rośliny, które ożywią przestrzeń – będą to nie tylko palmy, ale także inne popularne kwiaty doniczkowe, łatwe w uprawie i niezwykle urodziwe, takie jak zamiokulkas, paproć, sansewieria, monstera dziurawa czy liczne odmiany filodendronów oraz kaktusów. W kuchni zagości egzotyka połączona z kolorami ziemi – bielą, brązem, zielenią, turkusem. Wystarczy ustawić kwiaty na blacie, sięgnąć po obrus lub zasłony w kolorze butelkowej zieleni bądź położyć tapetę we florystyczny motyw, aby uzyskać pożądany efekt.

  Kolory ziemi zamiast pasteli

  Projektanci z coraz większą rezerwą podchodzą do pasteli na rzecz kolorów ziemi. Zdecydowanie bardziej wolą odcienie brązu i zieleni niż pudrowy róż czy mglisty błękit. To zasługa cieszących się coraz większą popularnością wnętrz w stylu skandynawskim. W nadchodzącym roku chęć bycia bliżej natury wygra z delikatnymi akcentami kolorystycznymi, a sama przestrzeń skłoni do tego, aby celebrować czas spędzany w kuchni. W związku z tym w wielu wnętrzach pojawiają się kolorystyczne nawiązania do natury: brązy, błękity, zielenie, a także pomarańcze i przytłumione żółcie. Wśród dodatków dominować będzie drewno i kamień w postaci naturalnych frontów, blatów lub uchwytów.

  Fronty z metalu

  Nie wszyscy projektanci udadzą się w stronę natury. W nadchodzącym roku w kuchniach zaczną dominować elementy metalowe – ale nie jak dotychczas wyłącznie w postaci dodatków, ale jako pełnoprawna część aranżacji. Modne staną się metalowe fronty, które dopełnią wygląd nowoczesnego wnętrza zachowanego w chłodnych barwach szarości, bieli oraz czerni. W ten sposób możliwe stanie się uzyskanie industrialnego charakteru, zwłaszcza jeśli oprócz metalu w kuchni pojawi się również drewno, kamień lub stale będący w modzie beton. Zamiast więc na lśniące uchwyty czy elementy dekoracji postawimy na metaliczne fronty kuchenne w błyszczącej odsłonie, którym towarzyszyć będą minimalistyczne elementy wystroju wnętrz: nagie żarówki, skórzane obicia czy chromowane listwy.