• Kuchenne trendy 2017

  Moda lubi się zmieniać i nie dotyczy wyłącznie ubrań czy dodatków, ale również wnętrz. Nie inaczej jest z kuchniami. W nadchodzącym – 2017 – roku projektanci szykują dla nas kilka nowości, a my już dziś uchylamy rąbka tajemnicy.

  telaio_ant_graphit_o

  Wszechobecna biel schodzi nieco na drugi plan. Nie oznacza to, że zniknie całkowicie, jednak bardzo kontrastowe czarno-białe meble kuchenne, będą miały poważną konkurencję w postaci czarno-szarych aranżacji. Mimo wszystko decydujące znaczenie powinna mieć powierzchnia kuchni. W przypadku niewielkiego pomieszczenia, bardzo ciemna aranżacja, jeszcze bardziej je wizualnie pomniejszy. Wówczas lepiej zdecydować się na jaśniejsze odcienie.

  Niezmiennie w modzie pozostają odważne akcenty kolorystyczne w monochromatycznych kuchniach. Przełamanie szarości elementami w kolorach soczystej zieleni czy intensywnej miodowej żółci, wciąż będą na topie. Zwłaszcza, jeśli preferujemy minimalistyczne i nowoczesne wnętrza bez zbędnych wymysłów i zabudowane urządzenia AGD. Mogą to być zarówno inne pojedyncze fronty, jak też ekstrawagancki zlew czy fragment płytek lub panele szklane w jednolitym kolorze lub z nadrukowanym wzorem.

  Dotychczas dominowały kuchnie zabudowane od góry do dołu, jednak już rok temu w kuchniach projektantów zaczęły pojawiać się półki otwarte. Jest to dość ciekawe rozwiązanie i niewątpliwie daje większe możliwość spersonalizowania kuchni niż wszechobecna zabudowa. A do tego to poczucie lekkości! Niestety zobowiązuje to do utrzymaniu nienagannej czystości, ponieważ jak wiadomo, kurz uwielbia osadzać się na wszelkich dostępnych powierzchniach. Mimo to – polecamy!

  No i na koniec – uchwyty! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że te elementy powrócą do łask, ale w wyjątkowo ozdobnej formie. W katalogach nie brakuje dekoracyjnych uchwytów w niespotykanych dotąd konfiguracjach. Czy to szczotkowane aluminium, czy kolorowe metale, czy nawet skórzane detale. Czego tylko dusza zapragnie. :)

  Pozdrawiamy, Acerys.pl