• Gabinet stomatologa – pomysły aranżacyjne

    Czas zapomnieć o ponurych, sterylnych wnętrzach gabinetów stomatologicznych i zaprosić do nich nieco lekkości. Twoi pacjenci z pewnością będą Ci wdzięczni, jeśli nieczułe białe fronty zastąpisz takimi w ożywczej czerwieni, a fotel stomatologiczny zamiast straszyć, będzie zachęcał do tego, żeby wygodnie się w nim umościć.

    dsc_2932-kopia

    Nowoczesny standard

    Najnowsze pomysły na gabinety stomatologiczne diametralnie różnią się od tych, które znamy. Wnętrze powinno przede wszystkim relaksować, nie zaś wywoływać stres. Proponujemy, aby pacjent czuł się przy Tobie swobodnie – przynajmniej na tyle, aby nie rozmyślił się i odwołał wizytę bądź, gdy już do niej dojdzie, nie poruszał się nerwowo na fotelu. Estetycznie zaprojektowane wnętrza są domeną nie tylko nowoczesnych mieszkań. Standardy te coraz częściej stosowane są w miejscach użyteczności publicznej, aby te prezentowały się profesjonalnie, a jednocześnie dbały o komfort zarówno pacjentów, jak i pracowników placówki. Istotą dobrze zaprojektowanej przestrzeni są więc przede wszystkim potrzeby innych.

    Design w gabinecie stomatologa

    Meble medyczne, oprócz tego, że powinny spełniać określone standardy i rygory jakości, muszą również prezentować się estetycznie. Po wejściu do gabinetu pacjent ma mieć pewność, że najbliższe kilkanaście minut spędzi w profesjonalnie wyposażonym, ale także komfortowym wnętrzu. Z ulgą odchodzimy obecnie od sprawdzonego, jednak dość zachowawczego rozwiązania, jakim jest sterylna biel mebli. Oczywiście nie trzeba zupełnie z niej rezygnować, przełamując ją na przykład kolorowymi frontami. Oprócz wygody pacjenta oraz ergonomiczności zastosowanych środków liczy się również design – a zatem taki rodzaj aranżacji wnętrza, który wpłynie na jego przyjemny odbiór.

    Gra kolorem i światłem

    Elementem, który z jednej strony jest rozwiązaniem modnym, a z drugiej znakomicie odwraca uwagę pacjenta, jest kolor. Żywe nasycone barwy przełamują nieco medyczną biel sprawiając, że wnętrze prezentuje się znacznie bardziej przytulnie. Istotną rolę w tworzeniu przyjaznej atmosfery odgrywa również światło – zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Pierwsze jest zasługą odpowiednio przemyślanego ustawienia mebli oraz sprzętu w taki sposób, aby pacjent mógł obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Dekoracje świetlne (np. diody w przestrzeni pod szafkami), klosze oraz ciepłe światło z żarówek działają z kolei kojąco i sprawdzają się znacznie lepiej, niż zwykłe jarzeniówki. Zastosowanie takich rozwiązań sprzyja tworzeniu przestrzeni, która zamiast odstraszać, uspokaja pacjenta.