• Chłodna elegancja. Metaliczne dodatki do kuchni

  Najwyższy czas pomyśleć ciepło o dodatkach, które wprowadzą do kuchni nieco blasku – i nie chodzi tutaj o oświetlenie, ale dekory w metalicznych odcieniach. Błędnie uważa się, że chromowane uchwyty czy fronty to wyłącznie domena industrialnych, surowych wnętrz. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób wprowadzisz zmiany i z czym je zestawisz. Gotowy do stworzenia nieoczywistej, ale jakże cieszącej wzrok aranżacji?

  kopenhaga_3

  Kuchnia w refleksach

  Metaliczne dodatki do trend, który cieszy się uznaniem dekoratorów wnętrz już od pewnego czasu. Z oczywistych względów najczęściej pojawiają się w pomieszczeniach tworzonych na wzór starych fabrycznych wnętrz. Równie atrakcyjnie prezentują się w ekskluzywnych, minimalistycznych mieszkaniach, w których istotną rolę odgrywa chłodna elegancja. Obecnie jednak coraz częściej odchodzi się od traktowania metalu jako zimnego dodatku, wprowadzając go do mniejszych i przytulniejszych przestrzeni.

  W blasku chromu

  Myślisz o stworzeniu kameralnej kuchni? Zdecyduj się na metalowe fronty i wypełnij nimi przestrzeń. Uzyskasz w ten sposób efekt, który nada wnętrzu charakteru. Będziesz zaskoczony, jak doskonale współgrają ze szkłem – jeśli wybierzesz transparentne witryny lub szklane klosze wnętrze odetchnie pełną piersią. Zestaw fronty z drewnianym blatem, aby zneutralizować nieco metaliczny chłód, a otrzymasz z kolei nowoczesne, ale zarazem ciepłe wnętrze. Miej na uwadze, że metal zawsze będzie prezentował się znakomicie w jasnych pomieszczeniach – ciemne kolory stłumią blask, jaki je wyróżnia.

  Chłód, który rozgrzewa

  Metalowe fronty stanowią jednak dość dominujące wykończenie. Jeśli więc myślisz o nieco delikatniejszym wykończeniu wnętrza, postaw na chromowane dodatki. Będą to błyszczące uchwyty, które doskonale współgrają z drewnem i betonem. Chcesz uzyskać ciekawy kontrast? Zamontuj chromowane poręcze przy ciemnych meblach, co sprawi, że będą lepiej wyeksponowane. Możesz również zdecydować się na inne dekoracje, takie jak nowoczesne lampy o wypukłych, błyszczących kloszach, które nadadzą wnętrzu nonszalancji, lub aluminiowe naczynia wprowadzające do kuchni nieco swojskości.

  Nie wszystko złoto…

  Obecność metalicznych dodatków w kuchni sprawi, że wnętrze odżyje i zyska więcej blasku. Należy jednak mieć na uwadze, że są wymagające – zwłaszcza, jeśli funkcję metalicznej ozdoby mają pełnić blaty, klosze lub fronty. Metal dość szybko się brudzi, a byle dotknięcie może pozostawić widoczne, nieestetycznie wyglądające smugi. Wystarczy jednak regularnie przecierać powierzchnię, aby cieszyć się nieskazitelnym wyglądem chromowanych dodatków.