• Jak zaprojektować gabinet stomatologiczny?

  Na szczęście minęła już epoka, w której przychodnie aranżowane były w chłodny, wyważony i pozbawiony kolorów sposób. Obecnie gabinety stomatologiczne projektowane są z myślą o pacjencie, który na dentystycznym fotelu powinien czuć się przede wszystkim komfortowo. Podpowiadamy, jak stworzyć i urządzić bezstresowe wnętrze.

  dsc_29795-kopia

  Nie taki dentysta straszny…

  Czy wiesz, że aż 60 procent Polaków boi się chodzić do dentysty z powodu bólu, jaki czeka go na fotelu stomatologicznym? Przyczyną tej niechęci są oczywiście mylne wyobrażenia na ten temat. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i najnowszej wiedzy w dziedzinie stomatologii można niemal zupełnie wyeliminować dyskomfort podczas zabiegu.

  Zanim jednak ktoś odwiedzi Twój gabinet, powinien wiedzieć, że nie ma się czego obawiać – i w tym pomoże właściwie przemyślana aranżacja wnętrza. Od niej zależy, czy pacjent zechce wrócić na ten sam fotel po pierwszej wizycie.

  Wygoda pacjenta na pierwszym planie

  Istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas planowania przestrzeni, jest komfort pacjenta. Po wejściu do gabinetu powinien poczuć się pewnie i bezpieczne. Elementami, jakie się temu przysłużą, będą odpowiednio ustawione meble oraz sprzęty dentystyczne. Wnętrze nie może sprawiać wrażenia zagraconego. Gabinet powinien być ergonomiczny – zaopatrzony wyłącznie w to, co niezbędne podczas pracy, a jednocześnie zaprojektowany tak, abyś miał dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi.

  W tym celu warto zadbać, aby pomieszczenie było przestronne. Meble ustaw zatem wzdłuż ścian, a środek pokoju zarezerwuj dla fotela oraz stołu z narzędziami. Dzięki temu zachowasz porządek i zarazem sterylność wewnątrz gabinetu. Nowoczesny design utwierdzi również w przekonaniu, że spełnia on najwyższe standardy i rygorystyczne wymogi.

  Modne dodatki, które zmniejszą stres

  Nastrój pacjenta poprawią elementy wystroju oddziałujące na jego zmysły – soczyste lub pastelowe kolory, kojące dźwięki i zapachy oraz przyjemne w dotyku materiały. Wybierz przynajmniej jeden z nich, a wprowadzisz do wnętrza nieco uspokajającej energii.

  Zdecyduj się na fronty w wyrazistych barwach i wygodny wyprofilowany fotel obity tkaniną przyjemną w dotyku. Warto, aby w gabinecie stomatologicznym znalazł się sprzęt grający z kojącą muzyką. Zapach wanilii lub lawendy oraz obecność roślin dodatkowo ukoją nerwy, a duże przeszklenia czy pejzaże na ścianach spotęgują pożądany efekt.

  Zapewniamy, że w takim otoczeniu pacjent poczuje się znacznie pewniej i chętnie odwiedzi Twój gabinet ponownie.