• Mocny akcent kolorystyczny w nowoczesnej kuchni

  Kuchnia uśmiecha się do Ciebie smutno, a pomysłów na aranżację brak? Zdecyduj się na mocny akcent kolorystyczny i zamień nudną dotychczas przestrzeń w energetyzujące wnętrze! Wystarczy drobiazg, aby przeobrazić kuchnię w przyciągające oraz interesujące pomieszczenie. Należy jedynie wiedzieć, jak zmienić wystrój, aby nie przesadzić.

   

  6000_Petrol_M

   

  Postaw na indywidualizmu

  Zanim dokonasz zmian zastanów się nad tym, jaki efekt pragniesz uzyskać. Kuchnia jest wdzięcznym, ale wymagającym wnętrzem, z którego aranżacją łatwo przeszarżować. Jeśli myślisz o tym, aby je ożywić, zdecyduj się na jeden, ale wyrazisty akcent kolorystyczny. Tutaj oczywiście wybór jest dowolny – kieruj się przede wszystkim własnym gustem. Pamiętaj jednak, że poszczególne barwy odpowiadają za późniejszą atmosferę, jaka zapanuje w kuchni:

  Barwy ciepłe (odcienie czerwonego, pomarańczowego, żółtego) – dodają energii i sprawiają, że domownicy czują się komfortowo. To idealne rozwiązanie dla wnętrz pozbawionych przytulności. Kolory uwydatni obecność żarówek emitujących żółte światło.

  Barwy zimne (odcienie fioletowego, zielonego, niebieskiego) – optycznie powiększają i odświeżają wnętrze, wprowadzając do niego więcej harmonii. W połączeniu z szarością będą prezentować się bardzo nowocześnie. Idealnym dopełnieniem staną się białe żarówki lub elementy wykończenia w kolorze czarnym bądź białym.

  Nie bój się odważnych połączeń

  Stosowanie mocnych akcentów kolorystycznych w kuchni to trend nienowy, ale szalenie interesujący. Świadczy o rosnącej świadomości przestrzeni oraz chęci nadawania jej indywidualnych cech. Nie musisz jednak decydować się na rewolucję – wystarczy niewielka zmiana, a efekt okaże się piorunujący. W jaki sposób wprowadzić kolor do kuchni?

  Najprostszym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian na wybrany przez siebie odcień. W tym przypadku polecamy, aby mocnym kolorem pokryć niewielką powierzchnię, nie zaś całe pomieszczenie. W ten sposób otrzymasz interesujący kontrast. Kolor połącz z jaśniejszym odcieniem z tej samej palety barw, bielą bądź szarością.

  Ciekawym rozwiązaniem są kolorowe fronty kuchenne wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki nim wnętrze zyskuje więcej zadziorności, a tym samym pozytywnie oddziałuje na domowników. To co prawda odważny pomysł na aranżację, ale dla uzyskania oszałamiającego efektu warto zaryzykować!

  Szukasz kompromisu? Postaw na jeden mocny akcent, a wokół niego stwórz przestrzeń pełną harmonii. Zdecyduj się na dekoracyjne płytki na ścianę w wyrazistym kolorze, np. fuksji czy granatu. Nie tylko ożywisz kuchnię, ale prowadzisz do niej dodatkową głębię.