• Kamienne fronty kuchenne jako alternatywa dla drewna

  Myśląc „nowoczesna kuchnia” zapewne widzisz przed oczami jasną, sterylną przestrzeń pozbawioną dodatków. To mylne przekonanie sprawiło zapewne, że nie raz zrezygnowałeś z oryginalniejszych rozwiązań. Zapewniamy, że zmienisz zdanie gdy przekonasz się, jak znakomitym pomysłem jest zastosowanie kamiennych frontów kuchennych – nowoczesnych, a przy tym szalenie eleganckich!

   

  1067B_1080_kaschmir_4000_schwarz_Totale

   

  Naturalnie i z klasą

  Zastosowanie kamienia w aranżacji kuchni niesie za sobą mnóstwo możliwości. To przede wszystkim bardzo okazały materiał, który nada wnętrzu naturalności i elegancji. Ze względu na efektowne faktury oraz nieregularne zdobienia stanowi ciekawe rozwiązanie zarówno dla przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeń. Prezentuje się klasycznie z marmurowym bądź betonowym wykończeniem, ale równie interesująco wygląda z dodatkami wykonanymi z drewna.

  Kamienne fronty dostępne są w licznych odsłonach, dzięki czemu mogą odpowiedzieć na różnorodne gusta. Bez względu na to jaki charakter wnętrza wybierzesz, kamień na meblach kuchennych zawsze będzie wyglądał stylowo – wszystko zależy od tego, w jaki sposób zaakcentujesz jego obecność w kuchni.

  Kamień na kamieniu

  Zabudowa kuchenna z kamienia stanie się nowym odzwierciedleniem klasyki. To świetna alternatywa dla drewnianych mebli, zwłaszcza jeśli wnętrze zostało zaaranżowane z myślą o uzyskaniu spójności, na przykład z kolorem ścian – kamień doskonale wygląda w jasnych pomieszczeniach, w których zdecydowano się na odcienie bieli, szarości bądź brązu. Staje się wówczas idealnym tłem dla elementów wyposażenia: naczyń czy sprzętów kuchennych.

  Myślisz o stworzeniu wyspy? Fronty z kamienia prezentują się w tym przypadku szczególnie efektownie. Dzięki nim stworzysz jednolitą bryłę, która nada kuchni indywidualnego charakteru, a ponadto podkreśli okazałość samego tworzywa. Otrzymasz również ciekawy efekt wizualny – wnętrze stanie się spójne, zwłaszcza jeśli przy wykończeniu sięgniesz po beton architektoniczny.

  Kamień i drewno – para idealna

  Powiedzieliśmy, że kamienne fronty są alternatywą dla mebli z drewna. Jednak oba tworzywa pochodzą z natury i grzechem byłoby je rozdzielać. Stąd też, jeśli wybierzesz wyposażenie z kamienia, sięgnij po drewniane dodatki, które nadadzą aranżacji więcej ciepła. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby połączyć oba materiały, zaopatrując przestrzeń w meble zarówno z drewnianymi, jak i kamiennymi frontami – zwłaszcza, jeśli decydujesz się na stworzenie wyspy. Tym samym uzyskasz oryginalny efekt kontrastu między „zimnym” a „ciepłym” surowcem.