• Kuchnie z betonu – najciekawsze pomysły aranżacyjne

  Szukasz prostego, ale konkretnego rozwiązania do aranżacji nowoczesnej kuchni? Spójrz na wnętrze z nieco innej, mniej oczywistej strony – „przenicuj” przestrzeń, zachwyć się jej nowo odkrytym obliczem i podkreśl to, co zwykle niewidoczne. Zachęcamy do tego, aby w kuchni pojawił się beton – chłodny, ale zarazem elegancki materiał wykończeniowy.

   

  beton_shadow_m

   

  Surowo nie znaczy bezdusznie

  Beton to obecnie najchętniej stosowany materiał dekoracyjny. Stanowi świetną alternatywę dla drewna lub marmuru tworząc nową jakość – pełną wyrafinowania i estetycznego chłodu. Stanowi rozwiązanie nie tylko dla loftowych wnętrz. Odnajdzie się również w modernistycznej kuchni jako element, który uwydatni jej nowoczesny charakter. W takim przypadku wystarczy sięgnąć po „nietypowe” dodatki, na przykład wykonane ze szkła lub miękkich wzorzystych tkanin.

  Istnieje kilka ciekawych sposobów na dekoracyjne zastosowanie betonu w kuchni. Wiele zależy od tego, jaki efekt pragniesz uzyskać i co wymaga podkreślenia: imponujących rozmiarów przestrzeń, zastosowane dodatki czy wystrój rodem z chłodnych, skandynawskich mieszkań.

  Szara ściana tłem dla dekoracji

  Betonowa ściana przy zabudowie kuchennej uwydatni znajdujące się wewnątrz dekoracje, a także optycznie powiększy przestrzeń. Wystarczy, aby w pobliżu pojawiły się mocne akcenty kolorystyczne – efekt stanie się jeszcze bardziej wyrazisty. Beton jest dość chłodny, warto go więc ocieplić decydując się na przykład na fronty wykonane z lakierowanych tworzyw sztucznych w pomarańczowej, czerwonej bądź żółtej barwie – rezultat będzie oszałamiający!

  Betonowy blat – masywny i trwały

  Innym pomysłem na stworzenie nowoczesnego wystroju jest zastosowanie betonowego blatu, który świetnie komponuje się z wyglądem mebli oraz urządzeń kuchennych. To eleganckie i zarazem bardzo praktyczne rozwiązanie. Blaty wykonane z betonu są odporne na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne, a ponadto doskonale współgrają z elementami wykonanymi z chromowanej stali. Będą znakomitym dopełnieniem strefy przygotowywania posiłków czy strefy zmywania naczyń.

  Betonowe fronty bez skazy

  Beton można także wykorzystać do stworzenia oryginalnych mebli kuchennych. W tym celu zdecyduj się na oryginalne fronty z betonu. Doskonale nadają się do aranżacji nowoczesnych przestrzeni, w których ma dominować elegancki chłód. Wystarczy sięgnąć po ciepłe i kojące dodatki (takie jak drewno, cegła czy odpowiednio dobrane oświetlenie), aby uzyskać znakomity kontrast między industrialnym charakterem wnętrza a naturalnością zastosowanych dekoracji.