• Dlaczego warto zaufać… zabudowie?

  Lubimy, gdy w kuchni panuje porządek. Spora ilość miejsca również jest niewątpliwym atutem. Liczne szafki i schowki ułatwiają organizację przestrzeni, a jednolite meble i dopasowane dodatki wprowadzają do wnętrza harmonię. Już wiadomo, o jakim typie wystroju mowa – o zabudowie. Wbrew pozorom pasuje nie tylko do przestronnych, ale także niewielkich wnętrz, wystarczy tylko odpowiednio przemyślana aranżacja.

  porto_wl_eiche_bardolino_m

  Co z oczu, to z serca

  Jedną z największych zalet zabudowy jest możliwość sprytnego ukrycia sprzętu kuchennego. Urządzeniem, które najchętniej chowamy przed oczami innych okazuje się lodówka. Dzięki zabudowie z powodzeniem można przysłonić drzwi frontem dopasowanym do pozostałych mebli (podobnie czyniąc w przypadku innych elementów wyposażenia, takich jak piekarnik czy zmywarka). Za specjalnie przygotowanymi schowkami czy wnękami znajdzie się także miejsce na drobny sprzęt AGD, w tym mikrofalówkę bądź ekspres do kawy. W ten sposób stworzysz jednolitą, bardzo harmonijną i przemyślaną przestrzeń, w której żaden niepożądany detal nie będzie odwracał uwagi.

  Oszczędność miejsca

  A jeśli już o schowkach mowa… ogromnym atutem zabudowy kuchennej jest fakt, że z jej pomocą można zorganizować dodatkową przestrzeń do przechowywania produktów spożywczych, akcesoriów, naczyń czy innych przedmiotów niezbędnych w każdej kuchni. W tym przypadku pomocne okażą się szafki typu cargo. Przemyślane zostały w taki sposób, aby jak najpełniej wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie umożliwić schowanie mnóstwa przedmiotów w jednym miejscu. Jeśli więc myślałeś o stworzeniu niewielkiej spiżarni, zabudowa okaże się w tym przypadku sprawdzonym rozwiązaniem. To także szansa na wykorzystywanie każdej dostępnej przestrzeni – szafki oraz półki znajdujące się nad blatem roboczym zwiększą funkcjonalność wnętrza.

  Ład idealny

  Warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej zalecie zabudowy w kuchni –znacznie łatwiej utrzymać ją w nienagannej czystości. Wystarczy spojrzeć na przestrzeń zaprojektowaną w ten sposób, aby przekonać się, że panuje w niej ciesząca oko harmonia. We wnętrzu tego typu panuje porządek, ponieważ po pierwsze: wszystkie zbędne przedmioty znajdują się poza zasięgiem wzroku i czekają na swoją kolej w schowkach i szafkach, a po drugie: wystarczy przetrzeć fronty oraz blaty wilgotną ścierką, aby znów prezentowały się nienagannie. Po trzecie wreszcie, zabudowa kuchenna wykorzystuje każdą wolną przestrzeń. Zajmując całą ścianę prezentuje się elegancko, a to tego pozostaje rozwiązaniem praktycznym.